Süleyman Recep Sever, LL.M

Avukat

Istanbul

E-Mail ssever@arslan.av.tr

Arslan Hukuk Bürosu ortakları arasında yer alan Süleyman Recep Sever, Arslan Hukuk Bürosu, Şirketler Hukuku departmanının yönetici avukatı olarak görev almaktadır.

Birleşme ve Devralma operasyonları, Enerji Hukuku, Kamu-Özel Ortaklıkları, Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku ve İş Hukuku alanlarında uzmanlaşan Süleyman Recep Sever, aynı zamanda, birçok yerli ve yabancı müvekkili Deniz Ticaret Hukuku, Sigorta Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuku alanlarında da temsil etmiştir.

Süleyman Recep Sever, ticari uyuşmazlıklardan doğan davalar, halka açık ve kapalı şirketlerin hisse ve varlık satışı işlerinde, yeniden yapılandırma, ticari sözleşmelerin düzenlenmesi, regülasyon ve mevzuata uygunluk gibi konular başta olmak üzere tecrübe sahibidir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Süleyman Recep Sever, yüksek lisans derecesini Birleşik Krallık’ta bulunan Swansea Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Süleyman Recep Sever, İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak hizmet vermektedir. Süleyman Recep Sever, aynı zamanda, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtlı Marka Vekilidir.