Abdullah Özşahin, LL.M.

Avukat

Istanbul

E-Mail aozsahin@arslan.av.tr

Büromuz ortaklarından Av. Abdullah Özşahin, Havacılık Hukuku departmanında yönetici avukat olarak görev almaktadır.

Abdullah Özşahin, havacılık hukukunu ilgilendiren hususlarda havayolu firmaları, havalimanı işletmecileri ve diğer hizmet sağlayıcı firmaları temsil etmektedir. Abdullah Özşahin bu alanda, uçak alım satım sözleşmeleri, finansman sözleşmeleri, kiralama sözleşmeleri, sigorta sözleşmeleri gibi birçok alanda müvekkillerimize hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Bunların yanında, Abdullah Özşahin, yer işletme ve yakıt sözleşmeleri, bakım sözleşmeleri, uluslararası akreditasyon işlemleri, kod paylaşımı sözleşmeleri, acentelik sözleşmeleri gibi birçok konuda tecrübe sahibidir. Abdullah Özşahin, ayrıca, yerli ve uluslararası kuruluşlar nezdinde uçak tescil işlemleri gerçekleştirilmesi ve uçuş izinlerinin alınması hususlarında da müvekkillerimize destek olmaktadır. Son olarak, Abdullah Özşahin havacılık ile ilgili yerel ve uluslararası uyuşmazlıkların çözümü konusunda havacılık alanında faaliyet gösteren şirketleri, hizmet sağlayıcıları ve altyapı firmalarını temsil etmektedir.

Bunun yanında, Abdullah Özşahin, Ticaret Hukuku, Deniz Ticaret Hukuku ve Enerji Hukuku alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Av. Abdullah Özşahin, Çankaya Üniversitesi mezunu olup, yüksek lisansını Birleşik Krallık’ta bulunan Wales Üniversitesinde tamamlamıştır. Bunun yanında, Av. Abdullah Özşahin daha önce ThyssenKrupp Türkiye iştiraki bünyesinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Abdullah Özşahin İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak hizmet vermektedir.